19 | 01 | 2020
Zdarma dostupný antivir od Microsoftu používá více než 30 miliónů lidí
Napsal uživatel Miroslav Supalek   
Sobota, 09 Říjen 2010 15:19

Americký softwarový gigant Microsoft odhalil loni v září svůj bezplatný antivirový program Security Essentials. Po prvním roce jej podle statistik firmy aktivně používá více než 30 miliónů uživatelů. Aby podíl na trhu Microsoft ještě zvýšil, nabízí nově program zdarma také malým firmám.

 

Hlavní předností antiviru Microsoft Security Essentials jsou především nízké provozní nároky, které na rozdíl od některých konkurenčních řešení zbytečně nesnižují výkon celého počítače. To ocení především majitelé starších PC a miniaturních netbooků, které nejsou tolik výkonné.

 

Hledat viry a spyware na pevném disku můžete jednoduše přímo z okna programu, k dispozici je ale i možnost plánování automatického prohledávání disku, nebo rezidenční štít, který hlídá bezpečnost operačního systému na pozadí při běžné práci.

Stahovat antivirový program Security Essentials je možné přímo z internetových stránek Microsoftu (zde).

Jak se zdarma bránit proti hackerům a virům

Odborníci tvrdí, že na světě je počítačovým virem nebo jiným škodlivým programem nakažen každý třetí počítač, který je připojen k internetu. Snaha internetových podvodníků, kteří viry programují, je jasná – chtějí získat identitu a peníze majitele počítače. Bránit se jim přitom lze i úplně zadarmo.

Podle bezpečnostních expertů za takto vysoké číslo infikovaných počítačů může především to, že lidé ve většině případů podceňují zabezpečení svého operačního systému.

Zdroj : Novinky.cz

Komentáře (1)Add Comment
Darth Vader
Zdarma ... a od Mrkvo$osftu?
napsal Darth Vader, leden 26, 2017
No nevím nevím. Já jsem po nějakém tom vyzkoušení z tohoto antiviru moc nadšený nebyl a raději jsem u ESETu zůstalsmilies/cheesy.gif

Napiš komentář
menší | větší

busy
 
Odkazy
Aktuální teplota
Janovice Živě
Anketa
Jaký prohlížeč používáte k brouzdání po INTERNETU?
 
Je připojeno
Právě připojeni - hostů: 13 
TOPlist